bİze UlaŞIn

0850 304 88 19 Çalışma Saalerimiz: 09.00 - 17.00

KURUMSAL LOGO ÇALIŞMASI

Kurumsal logo çalışması firmaların kendilerini ve firmalarını yansıttıkları özgün ve firmanın kuruluşuyla alaka olması gerekiyor. Tüm işletme firma kurum ve kuruluşların kendilerinin ifade ede bilmek için logo tasarıma ihtiyaçları vardır. Kurumsal logo tasarım ikiye ayrılır bunlardan biri okuması kolay olan yazı tipi seçmeleri gerekiyor. İkinci olarak da logo tasarım ve gözü yormayacak renkler olması gerekiyor.

Kurumsal logo çalışması hakkındaki fikirlerimiz!

Logonun anlamı (görsel,çizim,harf,simge) hepsinin yada bir kaçının bir araya gelerek oluşturulan özgün bir tasarıma logo deniz. Marka ve işletmeler için logo firmanın yüzü olarak tanımlanır. Müşterilerin ismen olmasa da logo anlamında ne iş yaptığını biraz olsun anlam kazana bilir ve ismi bile akla gelmese logodan yine firmayı bula bilir. Logo tasarımı şöyle kısa bir şekilde ikiye bölerek anlata biliriz. Birincisi amblem ikincisi logotype olarak bunların ne anlama geldiğine bakalım

Amblem : kelime logo tasarımın içinde bulunan görsellerdir. Bazen logo olarak sadece amblem olarak da kullanıla bilir. Amblemler müşteriye hitap etmeli ve akılda kolayca kalıcı olmalı.

Logotype : şirketin firmanın isminin yazılı olduğu fontları çeşitli formlara dönüştürüp kalıcı yormadan kolay okunaklı bir yazı sitili elde edilmesine denir.

Logo tasarımın önemleri ve artı yönleri

Kurumsal firmaların mutlaka bir logo tasarlatması gerekiyor çünkü akılda kalıcı logo ve yazı tipleri renklerle bir olunca insanlara cazip gelir ve firmaların bir birinden ayıran bir özellik olduğu için mutlaka yaptırmanız gerekiyor. Logo tasarımda insanların gözünü okurken yormayacak yazı tipleri ve yazı tipini logodan ayıran renkler olması gerekiyor. Artı yönleri olarak şunu diye bilirim eğer ki büyük bir kuruluş olmak istiyorsanız mutlaka logo tasarımınızın mükemmel olası gerekiyor fark etiyseniz günümüzdeki büyük firmaların renkleri ve logolarını herksin aklında tut bileceği bir logoları vardır.

  • Logo tasarım ve logo tasarımın renkleri
  • Logo tasarımda en önemli olan unsurlardan bir tanesi logonun biçimi artı logonun renkleri. Renkler logo tasarımda çok önemlidir her şirket ve kuruluş için aynı renklerde kullanılmaz çünkü özgün olması gerekiyor. Logo tasarım anlamında şirketinizle ilgili bir logo olursa insanların aklında daha kalıcı olur ve unutulmaz kurumsal bir logo elde etmiş olursunuz.

  • Okunması kolay yazı tipi

Logo tasarım kadarf önemli olan yazı tipidir çünkü logo tasarımın yanında şirketin yada firmanın yazısı bulunduğu için insanları kolay okuya bileceği tarzda yazı tipleri seçilmesi gerekiyor. Yani şunu diye biliriz sadece logo tasarımla kalmıyor aynı yolda yürüdükleri için logo kadar önem taşıyan yazı tipidir insanların okuması güç olan yazıları geçer ve okumaz okunmayan yazıda kolayca akılda kalmaz buda eksi bir yöndür.

LOGO ÇALIŞMASINDA ÖNEMLİ ETKENLER

ÖZGÜN LOGO TASARIM

Başka yerde kullanılmamış ve sadece hayal gücüne bağlı olarak tasarımı bitmiş olan logolara özgün tasarım denir.

KURUMSAL LOGO TASARIM

kurumsal firma ve şirketlerin kendilerini ifade ettirdikleri akılda kalıcı olarak müşterinin unutamayacağı renklerle hamurlanmış logo çalışmalarına kurumsal logo çalışması denir. Genel anlamda büyük firmaların kuruluşları gerçekleşirken bir kereye mahsus yaptırıp devamlı kullandıkları bir amblem olarak kalır.

DENEYİMLİ EKİP

Deneyimli kadromuzla her hizmetin arkasından gelen övgüleri şirketimiz bünyesinde panomuza ekleyerek elemanlarımızın motivasyonunu yüksek tutmaya gayret gösteriyoruz.

ÇİZİM KADROSU

Çizimleriyle ünlü olan insanları bünyemize davet ederek kendi çatımızın altına aldığımız işinde usta ve deneyimli kadromuzla yapmış oldukları çizimleri faaliyete geçirmeye gayret gösteriyoruz. Firmamızın bünyesinde kırk yerdi personelimiz sadece bu iş ile ilgileniyor.