bİze UlaŞIn

0850 304 88 19 Çalışma Saalerimiz: 09.00 - 17.00

Seo Çalışması

Seo çalışması olarak firmaların bu işi yaptıra bileceği alanında uzman insanlara ihtiyacı var. Web sitelerin tasarımlarından sonra öne gelen ve web sitenin belli başlı kelimelerde öne çıkması müşteri portföyünü geliştirmektedir. Seo uzmanlarının yapmış olduğu ilk baştaki çalışmalarını başlatmadan rakiplerin hangi kelime bazlarına seo çalışması yaptırdıkları ve bunların insanların gözünden arama motorlarından ulaştıklarını gözlemleyip bunlarla ilgili bir çizelge yapıp sırayla çalışmalara başlamaktadırlar. Aslında her web sitesi olan firmaların istediği her kelime bazında birinci sıralara çıkmaktır ama bunları belli başlı az olan sermayeyle yapmaya kalmak ve bu sermayeye karşılık olarak beklentinin çok büyük olması firmaların hayal kırıklığına uğraması olarak adlandırılır.

Seo ne demektir ?

Seo kelimesinin Search Engine Optimization İngilizce yazılımı ve asıl kısaltılmadan ki hali budur. Şöyle tanımlaya biliriz ki web site bir yemek seo ise tadı tuzu baharatı web tasarım işi yapan herkes seo çalışması da yapa bilir anlamına gelmez web tasarım işi başka bir alandır seo ise bam başka bir alandır. Firmaların kendilerini tanıttıkları insanlara nasıl bir hizmet imkanı sunduklarını bununla ilgili görselleri web tasarım uzmanları sağlar. Firmaların birinci sıraya çıka bilmesi için çaba sarf edilen bölüme seo denir bunu da seo uzmanlarından başka kimse yapamaz. Web tasarım uzmanı seo çalışması yapamaz seo uzmanı web tasarım yapamaz.

Seo çalışmasının artı yönleri

Seo çalışmasının artı yönleri firmaların bağlamış oldukları paranın geri dönüşüne sağlıklı seo denir. Firmalar müşteri portföyünü geliştire bilmek için hakkında makale çalışmasına başlar belli başlı makale girişi oldukça güzel bir seo çalışmasıdır aslında. Seo çalışmaları karşılığında firmaların müşterileri artışı gözüküyorsa demek ki çalışmalar doğru yönde ilerliyor. Aslında herkesin bilmiş olduğu üzere sadece web site tasarlatıp yayına girmesi sadece var diye bilmek için kurulmuş olur.

1. Bütün arama motorlarında site kayıtları yapılır. 2. Sitenizin alan adı ile ilgili olarak ya da sektörel de ola bilir backlink çalışması yapılır. 3. Sosyal medya olarak müşteri portföyünü arttırmak amaçlı çalışmalar yapılır. 4. Real Simple Syndication yani RSS dizilerinin kayıtları yapılır. 5. Sıralaması düşük hit almış sitelerden yada platformlardan reklam hizmeti alına bilir.

SEO ÇALIŞMASINDA YAPILMASI GEREKENLER

MAKALE

Web sitemizin içinde kullanmış olduğumuz tanıtım yazıları ve makaleler aslında o kadar önem taşır ki. Şöyle bir örnek vere biliriz çiçek susuz nasıl yaşayamazsa web sitenizde makalesiz ayakta kalamaz.

BCAK LİNK

Seo denince akla gelen ilk çalışma sistemi olarak bcak link gelmektedir. Hem iç hem dış olarak ikiye ayrılan linkleme sistemi aslında web siteniz için ve belli başlı sıralamaya gele bilmek için muhteşem bir çalışma olacaktır.

ALEXA

Sanal ortamda farklı IP adresleri üzerinden gerçek kullanıcıymış gibi web sitenizi Google üzerinden hangi arama kelimesinde sıralamaya girmek istiyorsanız size gerçekmiş gibi kullanıcılar üzerinden giriş yapıp sıralamaya girmenize yardımcı oluyor.

RAKİP ANALİZİ

Hangi alanda hizmet veriyorsanız sizden önce bu işe başlamış ve bu platformda birinci sırada olan rakibinizin hangi kelimelerde çalışma yaptığı ve nasıl bir sistem üzerinden bu işi yoğunlaştığı önemlidir. Sizde buna göre bir kaç şey daha ekleyerek açığı kapatıp insanların dikkatini çekmeniz daha kolay olacaktır.